ŠKOLNÍ DRUŽINA

Školní družina je školní zařízení pro zájmové vzdělávání dětí. Jedná se o výchovu mimo vyučování. Výchova je společenský proces, a tedy i výchovu ve školní družině je třeba chápat jako součást nutné společenské reprodukce, nikoli jako hlídání dětí!

Školní družina ve dnech školního vyučování, tvoří pro děti přechod mezi výukou ve třídách a pobytem doma. Družina není pokračováním školního vyučování, pedagogická práce v ní má svá specifika a je výrazně odlišná od běžné vzdělávací praxe.

Dětem zajišťuje odpočinek, relaxaci a zájmovou činnost. Práce ŠD je zcela samostatnou oblastí výchovně – vzdělávací činností a řídí se specifickými požadavky a pravidly.

Naše školní družina je součástí Základní Školy Milavče. Sídlí ovšem na
odloučeném pracovišti v budově kulturního domu Milavče. Má vlastní prostory – tedy velkou
hernu, část se stolečky, vlastní WC a šatnu. K dispozici multifunkční hřiště a tělocvičnu.
Děti jsou do školní družiny po vyučování odváděny pracovníky školy.
Pro děti je každým rokem připravena celoroční hra – každý rok s jiným tématem, sloužící
k motivaci dětí. Děti čeká každý den pestrý program plný her, soutěží, pobytu venku,
tvořivosti, ale samozřejmě též prostor pro vlastní volnou hru.
Jak v pár bodech vyjádřit činnost naší školní družiny :
CHCEME…..

• aby….., se děti cítily v pohodě (jak po stránce fyzické, psychické i sociální)
  • aby , . . ., rozvíjely svoje schopnosti a dovednosti
  • aby … měly dostatek podnětů k učení a rozvoji
  • aby ,, .. měly možnost vytvářet a rozvíjet nové vztahy ve skupině
  • aby…, . by| dostatečně podporován a stimulován rozvoj řeči
    NAŠE ŠKOLNÍ DRUŽINA JE POUZE ODPOLEDNÍ
    funguje od 12.00 hod. – do 16.00 hod.
    budova je uzamčena a děti je možné vyzvedávat po jejím odemčení v 15,00 hod.