Co potřebuji

První den si s sebou přineste:

1. Bačkůrky – pevné, uzavřené, ne pantofle, ne crocsy
  2. Vhodné a pohodlné oblečení. Oblečení a obutí na ven volte s ohledem na pohyb v terénu a adekvátně k počasí.
  3. Náhradní oblečení – vložte do přihrádky v šatně označeného značkou Vašeho dítěte. Stačí spodní prádlo, ponožky či punčocháče, tepláky, triko, kraťasy.
  4.  Pyžamko v případě, že bude dítě ve školce spinkat (vyperte prosím každý týden)
  5. Hrneček plastový do třídy
  6. Polštářek na sezení ve třídě
  7. hřebínek na pověšení
  8. fotku dítěte na tablo (chodba)
  9. gumovky

Dobrou náladu a chuť poznávat a prožívat dosud nepoznané a neprožité!!!

VŠECHNY VĚCI PODEPSANÉ A OZNAČENÉ ZNAČKOU DÍTĚTE!

Kapesník by mělo mík každé dítě vždy v kapsách na vycházky ven!

Co mám umět ?

Chcete – li umožnit svému dítěti, aby v mateřské škole snadno zvládlo své odloučení od rodiny, aby bylo úspěšné a přijímané v kolektivu, veďte Vaše dítě k samostatnosti.
Zejména při :

1. Používání WC ( stahování a natahování oblečení )
  2. Umývání rukou ( vyhrnování rukávů, obsluha vody )
  3. Obouvání a zouvání bačkor a bot
  4. Oblékání a svlékání oblečení ( na vycházky, cvičení ve třídě, spaní )
  5. Správné používání kapesníku a jeho každodenní nošení u sebe
  6. Přiměřené stolování ( používání lžíce, předškoláci příboru, hrnečku i skleničky – umět uchopit oběma rukama, pití bez saviček a brček )

Rodiče, některé dovednosti se budou děti učit postupně. Využijte klidné atmosféry během víkendu a nechte své děti oblékat, obouvat a veďte je k samostatnosti. Buďte trpěliví, důslední a v klidu nacvičujte co je třeba. Nikdy dětem nevyhrožujte slovy – ve školce budeš muset……